Jednoduché spôsoby použitia zvyšných citrónov


Nielen chrípkové obdobie je typické tým, že máme doma veľa  citrónov. Rovnako v letnom období, keď ich s obľubou používame do osviežujúcich nápojov. Voda s plátkom citróna je pre mnohých začiatkom dňa. Výborne naštartuje organizmus do nového dňa .

citron


Najčastejšie spôsoby používania citrónov :


  • Ochutenie čaju

  • Príchuť do minerálnej vody

  • Zdroj vitamínu C v čistej podobe

  • Prísada do vody na oplachovanie vlasov

  • Dôležitá súčasť pleťových masiek


Kúpili ste ich viac ? Neviete čo s nimi ? Viete, že sa dajú dať do mrazničky ? Stratia síce časť vitamínu C, no ako príchuť do nápojov ostanú použiteľné.

Šťavu z citróna môžete aj zakonzervovať. Zvyšky citrónovej kôry môžete použiť na čistenie kuchynského drezu, na čistenie skiel.

Najlepší spôsob je ale uvariť si mrkvovo- citrónový džús. Dajte variť 1 kg mrkvy spolu s 1 kg cukru a s 2 litrami vody. Pridáme na kolieska nakrájaný citrón. Varíme asi jednu hodinu. Potom rozmixujeme a pridáme šťavu z 2-4 citrónov. Každý ako to má rád a tiež každý citrón má inú výdatnosť.

citrony


Tento skvelý džús je osviežujúcim nápojom pre celú rodinu. Ak máte radi mätu, môžete ju pridať tiež. Obdobne sa robí aj sirup z bázových kvetov. Môžete aj kombinovať bázu, mrkvu, citrón. Alebo bázu citrón.

Jedno je isté, že citrón- https://www.drfarin.sk/jednoduche-sposoby-pouzitia-zvysnych-citronov/je nielen chutný, ale aj osviežujúci v letnom období. V zime si zasa robím citrónové plátky s kurkumou a škoricou a zázvor Naložím do pohára a zalejem medom. Vrelo odporúčam . Tento elixír pridávam do čaju aj jem iba tak . Má mimoriadne antibakteriálne účinky. Je aj prírodným liečivom pri nachladnutí a chrípke.

Citrón, citrónová šťava, citrónová kôra- veru všetko vie šikovná gazdinka v svojej domácnosti na niečo využiť. U nás v zime visí aj vyzdobený klinčekmi iba tak z lustra v kuchyni. Či len nádherne vonia !

Jednoduché spôsoby použitia zvyšných citrónov
4.5 (90%)2