Zuckerberg načrtáva plán Facebooku zameraného na ochranu súkromia

V blogu pán Zuckerberg predstavil svoju víziu transformovať Facebook na "platformu zameranú na ochranu súkromia". Spoločnosť Facebook vlastní Messenger a WhatsApp, ale šifrovanie správ obmedzuje jeho schopnosť zarábať peniaze prostredníctvom cielených inzerátov.
Sociálny mediálny gigant sa dostal do ohniska sérií súkromných škandálov. V roku 2018 sa zistilo, že údaje o približne 50 miliónoch používateľov boli zozbierané a odovzdané politickému poradenstvu.

twittwr

Niektorí kritici vidia navrhované zmeny ako spôsob, akým Facebook opúšťa svoje povinnosti, hovorí technologický reportér BBC Severnej Ameriky Dave Lee.
Ak sa stane, že to, čo sa deje na Facebooku, je viac súkromné ​​a dočasné, povedal, môže byť ťažšie udržať stránku zodpovednú za akékoľvek vnímané priestupky.
"Facebook a Instagram pomohli ľuďom spájať sa s priateľmi, komunitami a záujmami v digitálnom ekvivalente mestského námestia," povedal miliardár zakladateľ spoločnosti Facebook.

"Ale ľudia sa čoraz častejšie chcú pripojiť aj súkromne do digitálneho ekvivalentu obývacej izby."
V odpovedi pán Zuckerberg povedal, že chcel rozvinúť sieť sociálnych médií do jednej oblasti zameranej na ochranu súkromia, znižovania stálosti a zabezpečenia uchovávania údajov.
Ako súčasť svojich cieľov v oblasti ochrany súkromia povedal, že Facebook nebude uchovávať citlivé údaje v krajinách so slabou evidenciou ľudských práv, ako sú súkromie a sloboda prejavu.

"Dodržiavanie tohto princípu môže znamenať, že naše služby budú v niektorých krajinách zablokované, alebo že nebudeme môcť vstúpiť do iných v čo najkratšom čase. To je obchod, ktorý sme ochotní urobiť," pokračoval.
Pán Zuckerberg dodal, že šifrované zasielanie správ tiež vytvorí priestor pre nové obchodné nástroje, najmä tie, ktoré sa týkajú online platieb a obchodu.
Neposkytol pevnú časovú líniu pre svoju víziu, ale povedal, že zmeny sa uskutočnia "v nasledujúcich rokoch".

facebook

"Verím, že by sme mali pracovať na tom, aby ľudia mohli hovoriť súkromne a slobodne žiť, pretože vedia, že ich informácie budú vidieť iba kto ich chcú vidieť a všetci sa nebudú držať navždy."
"Ak môžeme pomôcť presunúť svet týmto smerom, budem hrdý na rozdiel, ktorý sme urobili," napísal pán Zuckerberg.
Dalo by sa namietať, že je to konečne načúvať tomu, čo jeho používatelia chcú a reagovať na ich meniace sa zvyky, než vytváraniu vlastných myšlienok a potom reagovať na príliv spätnej väzby nato – hľadanie odpustenie skôr než povolením nie je nezvyčajné v oblasti tech.

Zuckerberg načrtáva plán Facebooku zameraného na ochranu súkromia
5 (100%)4